Lékárna DR.MARiO
+420 495 491 344
Po-Pá: 07:30-17:00
0
Košík
0 Kč
slider
slider
slider
slider
Aktuality
19.09.2017
Milé maminky, máme pro vás dobrou zprávu. Opět vám můžeme nabídnout akci na kaše Sunarka 2+1. Ke 2 kaším Sunárek (dříve Sunarka) obdržíte zdarma 1 kaši dle vlastního výběru...
02.02.2017
S jarem se začínají objevovat klíšťata, blechy a později i komáři. Novinka Frontline TRI-ACT ničí blechy a klíšťata a zároveň obsahuje repelentní složku proti komárům či jinému nepříjemnému hmyzu. Přípravek je určen pro psy, se kterými rádi chodíte do přírody.
16.09.2017
Nemůžete usnout? Často se v noci budíte? Vyzkoušejte novinku v našem sortimentu - Baldriparan...
22.11.2016
Téměř denně se setkáváme s otázkou, zda máme Pinosol. Bohužel nemáme, dle informací od výrobce byla ukončena výroba. Totožný preparát na trhu není, ale i přesto vám můžeme pomoci...
27.10.2017
Vážení zákazníci, spustili jsme pro Vás novou verzi webových stránek internetové lékárny dr.mario. Co vám nová verze přináší? Novou, modernější grafiku, přehlednější hledání dle kategorií a jednodušší objednávání...
Jedete na hory? Máme pro vás 7 tipů do cestovní lékárničky
28.02.2017
Hodnocení: (0 hlasů)
Jedete na hory? Máme pro vás 7 tipů do cestovní lékárničky

Zasněžené pláně, hory, stromy, křupavý sníh pod nohama, modré nebe zalité sluncem. Děti se těší na stavění sněhuláků. Starší děti stejně jako rodiče vyhlížejí sněhové vločky s nadějí na super lyžovačku nebo upravenou bílou stopu. Ideální počasí nikdo nemůže zaručit, avšak jestli se chystáte na hory, nabízíme 7 tipů, co přibalit do lékárničky.


1. Cestovní nevolnost

Pokud někdo z rodiny trpí na cestovní nevolnost, doporučujeme Kinedryl do příruční tašky. Kdo má raději přírodní léčbu, může sáhnout po Autíčkách – doplňku stravy s obsahem zázvorové silice.

2. Proti bolesti a teplotě

Analgetika zvolte ta, která máte osvědčená, např. Ibalgin nebo Paralen. Pro děti je lepší forma sirupu – např. Nurofen, který snižuje teplotu a působí i proti bolesti. V případě zvracení nebo žaludečních obtíží volte Nurofen ve formě čípků.

3. Náplasti + dezinfekce

Jestli cestujete s dětmi, vezměte s sebou na případné odřeniny Dettol – neštípavý antiseptický sprej.

Z náplastí můžeme doporučit např. Urgo Sensitive na citlivou pokožku, na puchýře z bot mix hydrogelových náplastí, např. 3M Spofaplast 903 Gelové nápl.na puchýře mix 7ks Gelové nápl.na puchýře mix 7ks.4. Ochrana kůže

Pamatujte, že i když je právě šedá zatažená obloha, a vy máte dojem, že slunce není nebezpečné, opak je pravdou! Až 80% UVA i UVB záření totiž proniká skrze mraky i v pošmourných dnech. Pravidlo, že nejsilnější intenzita slunečního záření je kolem poledne platí v zimě stejně jako v létě. Navíc se negativní účinky záření násobí tím, jak se paprsky odrážejí od sněhu.

Jako základní krém, který chrání pokožku před nepřízní počasí zvolte např. Avene Cold cream a jako druhou vrtsvu použijte Daylong Sun & Snow SPF 30 20ml + 3g. Tyčinku navíc můžete mít v kapse celý den a i během dne ji použít na rty, nos či tváře.

5. Průjem

Vhodným lékem do cestovní lékárničky je Smecta, kterou je možno použít na průjem různého původu a je vhodná pro děti i dospělé. Smecta zároveň zklidňuje i žaludek.

Další možností je Biopron forte, který léčí průjem a zároveň osidluje střevní sliznici probiotiky. Vhodný je pro děti od šesti měsíců a dospělé.

6. Něco na kašel

Dobrou variantou na cesty jsou léky proti kašli v tabletách. Nezaberou místo v tašce a nemusíte řešit spotřebu po otevření. A pokud nevíte, jestli vás přepadne suchý nebo vlhký kašel, univerzálním řešením je Stoptussin v tabletách. Je vhodný pro dospělé a děti od 12 let, pro menší děti je varianta v sirupu nebo kapkách.

7. Bolest v krku

Knedlík v krku dokáže pořádně potrápit, nejedná-li se o ten kynutý od babičky. V případě oteklého krku doporučujeme Tantum verde pastilky ve čtyřech příchutích, vhodné pro děti od šesti let. Na opravdu silnou bolest je vhodný Strepsils plus s vysokou dávkou anestetika, které krk na čas znecitliví.

Oba doporučené preparáty je možno kombinovat s Vincentkou v pastilkách, která regeneruje a hojí sliznice. Je možno ji použít i samostatně, třeba když z mírného napomínání ratolestí přijdete o hlas.

Pokud chcete předejít nákupu očních a ušních kapek, je dobré se vybavit kvalitními ochrannými pomůckami. Nezapomeňte proto přibalit kvalitní ochranné brýle a kvalitní helmu. Po ukončení lyžovačky a ve věkové kategorii 18+ je možno přidat do lékárničky i slivovičku od strýce z Moravy na zahřátí.

Na závěr stačí už jen popřát krásnou dovolenou bez zranění a šťastný návrat.

Zaujal Vás tento článek? Sdílejte ho a šiřte dál...