Lékárna DR.MARiO
+420 495 491 344
Po-Pá: 07:30-17:00
0
Košík
0 Kč
slider
slider
slider
slider
Aktuality
19.09.2017
Milé maminky, máme pro vás dobrou zprávu. Opět vám můžeme nabídnout akci na kaše Sunarka 2+1. Ke 2 kaším Sunárek (dříve Sunarka) obdržíte zdarma 1 kaši dle vlastního výběru...
02.02.2017
S jarem se začínají objevovat klíšťata, blechy a později i komáři. Novinka Frontline TRI-ACT ničí blechy a klíšťata a zároveň obsahuje repelentní složku proti komárům či jinému nepříjemnému hmyzu. Přípravek je určen pro psy, se kterými rádi chodíte do přírody.
16.09.2017
Nemůžete usnout? Často se v noci budíte? Vyzkoušejte novinku v našem sortimentu - Baldriparan...
22.11.2016
Téměř denně se setkáváme s otázkou, zda máme Pinosol. Bohužel nemáme, dle informací od výrobce byla ukončena výroba. Totožný preparát na trhu není, ale i přesto vám můžeme pomoci...
27.10.2017
Vážení zákazníci, spustili jsme pro Vás novou verzi webových stránek internetové lékárny dr.mario. Co vám nová verze přináší? Novou, modernější grafiku, přehlednější hledání dle kategorií a jednodušší objednávání...
Jak bojovat s infekcí močových cest
28.02.2017
Hodnocení: (0 hlasů)
Jak bojovat s infekcí močových cest

Infekce močových cest – cystitida, je nepříjemné onemocnění projevující se častým nucením na močení, které doprovází pálení a řezání. Nejčastěji se jedná o infekci bakterií E.coli, méně často jinou střevní bakterii či sexuálně přenosné bakterie a viry. Poradíme vám, jak s touto infekcí bojovat.


Něco málo o příčinách

Příčin tohoto onemocnění je celá řada. Jednou z nich je špatné vyprazdňování močového měchýře, ve kterém se pak hromadí větší množství bakterií, než je pro nás zdrávo. Toto špatné vyprazdňování je způsobeno zúžením močové trubice, ochablostí močového měchýře, kameny v močových cestách či zbytnělou prostatou u mužů. Z dalších příčin infekcí močových cest se uvádí onemocnění cukrovkou, nadměrná sexuální aktivita, kvasinková infekce či stres.

Stres je kouzelné zaklínadlo, kterému se dá přičíst téměř každá nemoc typická pro dnešní dobu. U infekcí močového měchýře se z pohledu celostní medicíny hovoří spíše o strachu. Ledviny jsou spojeny s emocemi a životní energií. Vždy je nejlepší najít příčinu a vyhnout se opakovaným infekcím. Když už ale propukne akutní problém, je potřeba ho řešit hned.

Když je močení utrpení

Pokud se u vás projeví časté nucení na močení doprovázené pálením a řezáním, je ideální zajít k lékaři nejlépe už se vzorkem moči na rozbor. Lékař vyšetří moč v ordinaci na základní ukazatele přítomnosti infekce a odešle vzorek moči na bakteriologické vyšetření, které buď potvrdí nebo vyloučí přítomnost bakterií. V případě nálezu předepíše lékař vhodná antibiotika.

V případě mírnějších obtíží je možné začít samoléčbou. Platí, že močový měchýř léčíme sami nejvýše 3 dny, pokud se obtíže nelepší, vyhledáme lékaře. Je nutné dodržovat klidový režim v teple. Tzn. minimálně 3 dny odpočinku, ne klidový režim v práci.

Zásady a opatření

  • Dodržujeme klidový režim a udržujeme se v teple.
  • Nezbytné je udržet v teple nohy (ideální je ponořit nohy po kotníky do teplé vody a vypotit se u toho pod dekou).
  • Dodržujeme pitný režim – pijeme nejlépe čistou vodu (2,53 l denně), popíjíme urologický čaj (3x denně hrneček, vždy čerstvý).
  • Nasadíme některý z volně dostupných preparátů vhodných při infekci močových cest.
  • Na posílení ledvin si uvaříme silný vývar z dlouhých kostí.
  • Vyhýbáme látkám a potravinám dráždícím ledviny (kofein – káva, černý čaj, kořeněná ostrá jídla, perlivé minerální vody, kyselé potraviny ).
  • Cukr omezíme nebo lépe úplně vynecháme.

Pokud máte zvýšenou teplotu, úporné bolesti v podbřišku, krev v moči, případně nucení na zvracení, vyhledejte lékaře ihned. Tyto obtíže mohou signalizovat infekci ledvin, kterou už doma bez pomoci lékaře zvládnout nelze.

Neodcházejte od nás. Přečtěte si o volně dostupných preparátech při infekcích močových cest.

Zdroj obrázkuflickr.com

Zaujal Vás tento článek? Sdílejte ho a šiřte dál...