Lékárna DR.MARiO
+420 495 491 344
Po-Pá: 07:30-17:00
0
Košík
0 Kč
slider
slider
slider
slider
Aktuality
19.09.2017
Milé maminky, máme pro vás dobrou zprávu. Opět vám můžeme nabídnout akci na kaše Sunarka 2+1. Ke 2 kaším Sunárek (dříve Sunarka) obdržíte zdarma 1 kaši dle vlastního výběru...
02.02.2017
S jarem se začínají objevovat klíšťata, blechy a později i komáři. Novinka Frontline TRI-ACT ničí blechy a klíšťata a zároveň obsahuje repelentní složku proti komárům či jinému nepříjemnému hmyzu. Přípravek je určen pro psy, se kterými rádi chodíte do přírody.
16.09.2017
Nemůžete usnout? Často se v noci budíte? Vyzkoušejte novinku v našem sortimentu - Baldriparan...
22.11.2016
Téměř denně se setkáváme s otázkou, zda máme Pinosol. Bohužel nemáme, dle informací od výrobce byla ukončena výroba. Totožný preparát na trhu není, ale i přesto vám můžeme pomoci...
27.10.2017
Vážení zákazníci, spustili jsme pro Vás novou verzi webových stránek internetové lékárny dr.mario. Co vám nová verze přináší? Novou, modernější grafiku, přehlednější hledání dle kategorií a jednodušší objednávání...
První pomoc při infekcích močových cest
28.02.2017
Hodnocení: (0 hlasů)
První pomoc při infekcích močových cest

Trápí vás časté močení, které je spojené s pálením a řezáním? Nezoufejte a přečtěte si o volně prodejných přípravcích na akutní potíže.


V článku Jak bojovat s infekcí močových cest jsme si řekli o projevech infekcí močových cest a opatřeních, která je důležité dodržet pro rychlé uzdravení. Nyní se posuneme dále.

Kdy se do samoléčby nepouštět?

V případě, že jsme se rozhodli s návštěvou lékaře ještě posečkat, existuje několik variant, jak na močové cesty vlastními silami.

Opakuji, že platí v případě, že nemáme tyto příznaky:

  • teploty,
  • silné bolesti v podbřišku či v bedrech,
  • nemočíme krev.

Zdáli-se nám, že nastala naše poslední hodinka, nebelháme se z posledních sil do lékárny, ale do ordinace lékaře, nejlépe brzy ráno a se vzorkem ranní moči.

Po čem tedy sáhnout?

Nejznámější jsou preparáty s obsahem brusinkového extraktu, někdy ještě v kombinaci s D-manózou. Volíme přípravek, který je určen na akutní potíže, neboť obsahuje několikanásobně vyšší koncentraci účinných látek, než přípravky určené na dlouhodobé úžívání. Tyto přípravky bývají často označeny “akut“. 

Zkuste např.:


Brusinky obsahují proanthokyanynidiny (označované jako PAC), které brání bakteriím typu E.coli přilnout na stěnu močových cest. Pokud srovnáváme tyto preparáty, orientujeme se vždy podle množství  PAC, nikoli podle množství obsažených brusinek. Bývá často zavádějící a neznamená ještě jistý účinek.

Nově se objevily preparáty s vysokým obsahem samostatné D-manózy. Jedná se o tělu vlastní monosacharid, který se v těle nemetabolizuje, ale odchází v nezměněné formě ven. Bakterie typu E.coli bere většinou úspěšně sebou. Podává se rozpuštěný ve sklenici vody podle dávkovacího schématu.

Doporučujeme:


Další možností je Lichořeřišnicová tinktura, která rovněž působí na močové cesty silně desinfekčně. V herbářích bývá označována jako rostlinné antibiotikum. Při akutních potížích ji dávkujeme co 8 hodin 30 kapek.

Ať už se rozhodnete vyzkoušet jakoukoli variantu, mohu z vlastní zkušenosti doporučit kombinaci s rakytníkovým olejem. Jedná se o silný antioxidant podporující imunitu a regenerující sliznice. Užívá se 3x denně čajová lžička nalačno, ideálně bez zapíjení.

Nedá se říci, která možnost je nejlepší a nejlépe účinná. Každý z nás je individualita a jako k takové je potřeba ke každému přistupovat. Neexistuje univerzální lék pro všechny na žádnou nemoc. Podstatné je uvědomit si a řešit příčinu a mírnit následky.  Někdy je možné je řešit přírodní cestou a někdy v akutních stavech je potřeba sáhnout po chemii a zmírnit její dopad na naše tělo opět pomocí přírodních prostředků.

Zaujal Vás tento článek? Sdílejte ho a šiřte dál...