Lékárna DR.MARiO
+420 495 491 344
Po-Pá: 07:30-17:00
0
Košík
0 Kč
slider
slider
slider
slider
Aktuality
19.09.2017
Milé maminky, máme pro vás dobrou zprávu. Opět vám můžeme nabídnout akci na kaše Sunarka 2+1. Ke 2 kaším Sunárek (dříve Sunarka) obdržíte zdarma 1 kaši dle vlastního výběru...
02.02.2017
S jarem se začínají objevovat klíšťata, blechy a později i komáři. Novinka Frontline TRI-ACT ničí blechy a klíšťata a zároveň obsahuje repelentní složku proti komárům či jinému nepříjemnému hmyzu. Přípravek je určen pro psy, se kterými rádi chodíte do přírody.
16.09.2017
Nemůžete usnout? Často se v noci budíte? Vyzkoušejte novinku v našem sortimentu - Baldriparan...
22.11.2016
Téměř denně se setkáváme s otázkou, zda máme Pinosol. Bohužel nemáme, dle informací od výrobce byla ukončena výroba. Totožný preparát na trhu není, ale i přesto vám můžeme pomoci...
27.10.2017
Vážení zákazníci, spustili jsme pro Vás novou verzi webových stránek internetové lékárny dr.mario. Co vám nová verze přináší? Novou, modernější grafiku, přehlednější hledání dle kategorií a jednodušší objednávání...
Exomega - řešení nejen pro atopickou pokožku
28.02.2017
Hodnocení: (0 hlasů)
Exomega - řešení nejen pro atopickou pokožku

Z minula již víme, jak postupovat v péči o atopickou pokožku dětí i dospělých. Volba vhodného produktu k ošetření pokožky bývá problematickou záležitostí. Často je to běh na dlouho trať, než se objeví produkt, který nám opravdu sedne.


Náš tip na vhodné ošetření je A-derma – Exomega.

Dermokosmetická řada obsahuje:

  • účinné látky z ovsa Rhealba, který zklidňuje podrážděnou pokožku,
  • Filaxérin, který brání narušování kožní bariéry,
  • hydratační složky.

V čem je tak výjimečná?

V tom, že prostě funguje J Pracuji s touto léčebnou kosmetikou již několik let a mám s ní jen ty nejlepší zkušenosti a spousty kladných referencí. Důležité je označení dermokosmetika, nebo-li léčebná kosmetika. Tzn., že musí podléhat mnohem přísnějším parametrům a kontrolám oproti běžné kosmetice dostupné např. v drogeriích.

Základní hygiena - mýdlo bez mýdla

K hygieně takto citlivé pokožky jsou klasická mýdla nevhodná. Narušují už tak poškozenou kožní bariéru a kůže se nemůže správně obnovit. Je potřeba pokožku šetrně očistit a už během mytí zklidnit. Řada A-derma Exomega neobsahuje mýdlo, takže pokožku šetrně očistí a díky obsahu hydratačních a zklidňujících složek zmírní podráždění.

Krok č. 2 - mazat, mazat, mazat

Prostě to bez toho nepůjde. Je potřeba si vyzkoušet, jaká textura nám nejvíc sedí. Rozdíl mezi mlékem, krémem a balzámem z řady A-derma Exomega je v množství promašťujících složek:

  • Emolienční mléko je nejméně mastné a dobře roztíratelné. Lehká textura je vhodná pro letní měsíce.
  • Emolienční krém je oproti mléku mastnější a je z této řady nejoblíbenější a nejprodávanější.
  • Emolienční balzám je nejvíce promašťující – když se večer namažete, budete o tom vědět ještě ráno. Ano, řeč je stále o balzámu J

Sterilní či nesterilní?

Normálně jsem spíš pro přirozené posilování imunity – bakterie sem, bakterie tam. Ale u dermokosmetiky mají sterilní uzávěry své opodstatnění. Kůže, která je poškozená nemá v pořádku své obranné funkce a snadněji do ní kdejaká potvůrka pronikne. Tak potom vznikají komplikace ve formě různých přidružených infekcí, které prodlužují proces hojení. Krém ve sterilním balení toto riziko snižuje, protože je prostě „čistý“. Díky speciálním membránám se do něj nic nedostane. A to se ukázalo jako výhoda. Někteří pacienti na to nejsou citliví, ale některým prostě sedí krém ve sterilním balení a nesedí jim úplně stejný krém v balení nesterilním.

V tomto balení je možné koupit krém a balzám 200ml, větší balení (400ml) je s pumpičkou a nemá označení  „sterilní kosmetika“. Ve "čtyřstovce" se dělá mléko a krém, balzám je pouze v malém.

Podrážděná pokožka - nejen pro ekzematiky

Pro případ mokvající kožní infekce, nejen u ekzematiků, je vhodný sprej Cytelium. Aplikace na podrážděnou pokožku není díky sprejové formě bolestivá. Mokvavé ložisko zklidní a vysuší. Je vhodný např. na opruzeniny – nejen u dětí. V sezóně ho docení třeba cyklisté.

Pokud máte z různých příčin poškozenou pokožku, je vhodný krém Dermalibour. Pokožku zklidňuje, obnovuje a čistí. Je vhodný na podrážděnou kůži těla i obličeje a je možné ho aplikovat i na sliznice.

Příklady uplatnění krému Dermalibour:

  • při plenkové dermatitidě,
  • podráždění v okolí úst (periorální dermatitida, častá v zimě u batolat),
  • podráždění nosu při rýmě (možno i do nosu),
  • na koutky, odřeniny, spáleniny… 

Je vhodný pro dospělé i pro nejmenší děti.

Pokud potřebujete intenzivně hojit poškozenou pokožku – mám na mysli různé praskliny (ekzematici), čerstvé jizvy po zákrocích, po estetických zákrocích (laser, peeling), event. na dohojení jizev po akné – vyzkoušejte krém Epitheliale A.H. Obsahuje kromě ovesného extraktu kyselinu hyaluronovou, která podporuje hojení a minimalizuje riziko tvorby jizev.

Nemáte ekzém?

Nevadí J Pokud vás tato přírodní kosmetika zaujala, můžete používat řadu A-derma, bez označení Exomega, která je určena na každodenní použití. Pokud tedy hledáte kvalitní přírodní kosmetiku, vřele doporučuji.

Pro děti i dospělé je možné pořídit: 


Pro kompletní sortiment přírodní kosmetiky A-derma se zastavte v lékárně U Bílého páva v Novém Bydžově. Po předchozí domluvě vám zboží prodáme i v lékárně U Bílého lva v Nechanicích.

 

Zaujal Vás tento článek? Sdílejte ho a šiřte dál...