Lékárna DR.MARiO
+420 495 491 344
Po-Pá: 07:30-17:00
0
Košík
0 Kč
slider
slider
slider
slider
Aktuality
19.09.2017
Milé maminky, máme pro vás dobrou zprávu. Opět vám můžeme nabídnout akci na kaše Sunarka 2+1. Ke 2 kaším Sunárek (dříve Sunarka) obdržíte zdarma 1 kaši dle vlastního výběru...
02.02.2017
S jarem se začínají objevovat klíšťata, blechy a později i komáři. Novinka Frontline TRI-ACT ničí blechy a klíšťata a zároveň obsahuje repelentní složku proti komárům či jinému nepříjemnému hmyzu. Přípravek je určen pro psy, se kterými rádi chodíte do přírody.
16.09.2017
Nemůžete usnout? Často se v noci budíte? Vyzkoušejte novinku v našem sortimentu - Baldriparan...
22.11.2016
Téměř denně se setkáváme s otázkou, zda máme Pinosol. Bohužel nemáme, dle informací od výrobce byla ukončena výroba. Totožný preparát na trhu není, ale i přesto vám můžeme pomoci...
27.10.2017
Vážení zákazníci, spustili jsme pro Vás novou verzi webových stránek internetové lékárny dr.mario. Co vám nová verze přináší? Novou, modernější grafiku, přehlednější hledání dle kategorií a jednodušší objednávání...
Femibion – pro moderní maminky to nejlepší
28.02.2017
Hodnocení: (0 hlasů)
Femibion – pro moderní maminky to nejlepší

Plánujete otěhotnět? Zjistila jste, že vám těhotenský test ukázal pozitivní výsledek? Chcete pro sebe i svoje miminko to nejlepší? Čtěte dále.


Emocionální bouře

Na začátku těhotenství asi prožijete emocionální bouři. Na jedné straně si kladete otázku, co se vám narodí, jak bude miminko vypadat, komu bude podobné apod. Na druhou stranu se vám zcela oprávněně vkrádá do hlavy otázka, co udělat pro to, aby vše proběhlo bez problémů a vy se s vaším partnerem mohli radovat z krásného miminka.

Dítě je parazit

Můžete přečíst spoustu článků o správné výživě v těhotenství, ale znáte to. Sevře se vám hrdlo, žaludek a trávíte více času, než byste chtěla, tam, kam i císař pán chodil pěšky. Tento stav většinou po čase odezní. Jezte tedy to, co vám chutná v malých dávkách, ale často (pokud zrovna nemáte chuť sníst celou cukrárnu). No a pokud vám žaludek nebude stávkovat při zdravé stravě s dostatkem kvalitních živin, vitaminů a minerálů, bude to prospěšné pro vás oba.

Nezapomeňte, že je rozumné i pít dostatek tekutin - miminum je 1,5 litru denně. Říká se, že dítě je parazit, z těla matky si vezme, co potřebuje. Pokud však chcete přeci jen v tomto období udělat pro vás oba maximum, můžete přikoupit Femibion.

Špenát Pepka námořníka

V 1. trimestru těhotenství hraje velkou úlohu kyselina listová. Kdybyste se rozhodla sníst denně tolik špenátu jako Pepek námořník, pravděpodobně by to na pokrytí potřeby kyseliny listové nestačilo. Problém je totiž v tom, že téměř 50 % žen nedokáže přeměnit kyselinu listovou na její aktivní, tělu přijatelnou formu. Proto firma Merck před více než 50 lety (a to už jsou 2 generace!) vyvinula látku zvanou Metafolin, což je aktivní forma kyseliny listové, tzv. folát. A v přípravku Femibion 1 nahradila část kyseliny listové právě Metafolinem. Díky této kombinaci si dokáže každá žena vytvořit optimální hladinu kyseliny listové v těle.

Pro zajímavost - pro dostatečný příjem folátu ze stravy musíte sníst denně 20 pomerančů, asi 6 salátů nebo 10 kg jablek. A to asi nedáte, že?

Je dobré vědět, že dostatečné množství folátů je potřebné pro:

 • správný vývoj plodu hned v prvních týdnech těhotenství, kdy vznikají zárodečné tkáně,
 • tvorbu aminokyselin, které pak dále tvoří bílkoviny, svaly, kosti aj. tkáně při růstu a vývoji miminka,
 • krvetvorbu a dostatečné zásobení všech tkání kyslíkem.

Plánujete otěhotnět?

Užívejte doplněk stravy Femibion 1 minimálně 4 týdny před plánovaným otěhotněním.

Femibion 1 je doplněk stravy pečlivě sestavený odborníky pro období plánování těhotenství a až do 12. týdne těhotenství. Obsahuje kombinaci kyseliny listové, Metafolinu, vitaminů a jódu.

Začal vám 2. trimestr?

Pravděpodobně vám ustávají ranní nevolnosti, pomalu vám roste bříško a vy se těšíte, až ucítíte první pohyby signalizující život.

Plynule můžete z Femibionu 1 přejít na Femibion 2. Ten obsahuje kyselinu listovou a Metafolin (v poloviční dávce proti Femibionu 1), důležité vitaminy, jód a omega 3 – DHA. U této důležité složky se trochu zastavíme. Dostatečné množství důležité DHA obsahuje pouze maso mořských ryb bohaté na tuk. Abyste svému děťátku dodala optimální množství DHA, je důležité zvýšit vlastní hladinu DHA už ve 13. týdnu těhotenství. Příznivého účinku dosáhnete při denním příjmu 200mg nad rámec obvyklé denní dávky (tj. 250mg omega-3 mastných kyselin).

Jestli bude z vašeho dítěte Einstein vám rozhodně nezaručíme, ale stojí za to vědět, že:

 • DHA je Omega – 3 nenasycená mastná kyselina, kterou si tělo nedokáže samo vyrobit v dostatečném množství,
 • zdrojem DHA pro dítě v období těhotenství a kojení je výhradně matka,
 • spotřeba DHA stoupá od 13.týdne těhotenství ( protože miminko rychle roste a vyvíjí se),
 • DHA je nezbytná pro vývoj mozku a očí nenarozeného a kojeného dítěte.

V přípravku Femibion 2 najdete 2 druhy „prášků“ – 1 tobolku a 1 kapsli. Užívejte každý den 1+1 spolu s jídlem nebo těsně po jídle. Femibion je velmi dobře snášen. Přísně sledovaný výrobní proces zaručuje vynikající kvalitu produktu. Tobolky jsou malé a snadno se polykají.

Renesance vitaminu D3

Věda a výzkum jdou rychle dopředu. Studie v poslední době ukazují, že až 80 % těhotných trpí nedostatkem vitaminu D3. Nízká hladina vitaminu D3 v krvi před otěhotněním a v průběhu těhotenství se jeví jako rizikový faktor pozdějšího vzniku řady (civilizačních) onemocnění.

Všichni víme, že vitamin D3 se syntetizuje v kůži vlivem slunečního záření. Jenže vy jste zodpovědná mamina, která svoji kůži chrání před rakovinou a mažete se krémem s dostatečným ochranným faktorem. Tím však snižujete tvorbu vitaminu D3 v kůži. Pro miminko jste jediným zdrojem vitaminu D3 právě vy. Pro tyto důležité skutečnosti se začal vitamin D3 přidávat do obou druhů Femibionu.

Rozhodně se nevyhýbejte přírodním zdrojům vitaminu D3:

 • rybímu tuku, tresčím játrům,
 • kvasnicím, vejcím, máslu,
 • mléku a mléčným výrobkům. 
Proč je vitamin D3 důležitý?
 • pomáhá nastavit správnou imunitu, 
 • je důležitý pro dobré kosti a zuby,
 • a podílí se na správném dělení buněk.

Na závěr zbývá popřát těhotenství bez problémů, porod bez komplikací, krásné zdravé mimčo a trpělivost a lásku k jeho výchově.

Pamatujte: Doplňky stravy Femibion 1 a Femibion 2 nenahrazují různorodou a vyváženou stravu a zdravý životní styl.

Zdroj informací: femibion.cz.

Zdroj obrázku: pixabay.com.

Zaujal Vás tento článek? Sdílejte ho a šiřte dál...