Lékárna DR.MARiO
+420 495 491 344
Po-Pá: 07:30-17:00
0
Košík
0 Kč
slider
slider
slider
slider
Aktuality
19.09.2017
Milé maminky, máme pro vás dobrou zprávu. Opět vám můžeme nabídnout akci na kaše Sunarka 2+1. Ke 2 kaším Sunárek (dříve Sunarka) obdržíte zdarma 1 kaši dle vlastního výběru...
02.02.2017
S jarem se začínají objevovat klíšťata, blechy a později i komáři. Novinka Frontline TRI-ACT ničí blechy a klíšťata a zároveň obsahuje repelentní složku proti komárům či jinému nepříjemnému hmyzu. Přípravek je určen pro psy, se kterými rádi chodíte do přírody.
16.09.2017
Nemůžete usnout? Často se v noci budíte? Vyzkoušejte novinku v našem sortimentu - Baldriparan...
22.11.2016
Téměř denně se setkáváme s otázkou, zda máme Pinosol. Bohužel nemáme, dle informací od výrobce byla ukončena výroba. Totožný preparát na trhu není, ale i přesto vám můžeme pomoci...
27.10.2017
Vážení zákazníci, spustili jsme pro Vás novou verzi webových stránek internetové lékárny dr.mario. Co vám nová verze přináší? Novou, modernější grafiku, přehlednější hledání dle kategorií a jednodušší objednávání...
Nechte se létem dojímat, ne projímat
28.02.2017
Hodnocení: (0 hlasů)
Nechte se létem dojímat, ne projímat

Průjem. Na žebříčku nejčastějších onemocnění má krásné druhé místo, hned po respiračních onemocněních. Škála je poměrně široká. Od neškodných záležitostí „asijsemněcosnědl“ až po život ohrožující stavy.


Když organismus uklízí

Průjem je projevem narušené rovnováhy střevní mikroflóry. Jedná se o přirozenou snahu organismu zbavit se nebezpečných látek, které mu způsobují obtíže. Současně dochází k velkým ztrátám vody a minerálů. Případná dehydratace může mít fatální následky.

Pár bodů pro rychlé uzdravení

Každý ví, že na průjem je dobré dát si rýži s mrkví a případně banán. Ale opakování je matka moudrosti. Zopakujte si s námi zásady a režimová opatření, které mohou výrazně zkrátit dobu trvání průjmového onemocnění.

Pravidlo číslo 1 – REHYDRATACE

Aneb doplnění tekutin a iontů. Dehydratace ohrožuje nejvíce malé děti a starší nebo oslabené lidi, ale podceňovat by se neměla u nikoho. Zejména u malých dětí sledujeme, zda neprojevují známky vyššího stupně dehydratace – žízeň, snížené vylučování moči, zrychlený dech, suché sliznice, neklid nebo naopak letargii. U malých dětí neotálíme s návštěvou lékaře, obzvlášť v horkých letních dnech. Pokud si nejsme jistí, vždy vyhledáme lékařskou pomoc. Dehydrataci vyřeší zavedením infuze a zvolí vhodnou léčbu. Na doplnění ztracených tekutin se nejlépe hodí iontové nápoje, minerálky a rehydratační roztoky. Pro náhradu ztracených iontů je vhodné zvýšit spotřebu soli.

Pravidlo číslo 2 – KLID

Je potřeba zachovávat klidový režim, nenamáhat se a vyhýbat se slunci.

Pravidlo číslo 3 – DIETA

Na začátku onemocnění je vhodná 24-hodinová tzv. „hladová pauza“, kdy nemocný pije pouze vhodné tekutiny. Tato pauza ale nesmí trvat déle, neboť potrava zachycuje viry a toxiny a střeva se lépe očistí. Vhodné je např. starší bílé pečivo (vláknina z tmavého pečiva střeva dráždí), suchary (ne celozrnné), vařená rýže, dušená mrkev. Banány, sušené švestky či meruňky tělu dodají ztracené ionty. Postupně můžeme přidávat vařené brambory, bramborovou kaši či dušené maso.

Pravidlo číslo 4 – LÉČBA

Lehké formy průjmových onemocnění odezní i bez medikace, k léčbě postačí i výše uvedená režimová a dietní opatření. Dobře se uplatňuje podávání vyšších dávek probiotik, ideálně s obsahem kvasinky Saccharomyces boulardii, která dokáže eliminovat původce průjmu.

Náš tip je Biopron forte. Obsahuje kombinaci probiotik, prebiotik a probiotické kvasinky Saccharomyces boulardii. Je vhodný pro děti od 6 měsíců věku a dospělé. Uplatníte ho jak při střevních chřipkách, průjmech z jídla, tak i při cestovatelských průjmech.

Zaujal Vás tento článek? Sdílejte ho a šiřte dál...