Lékárna DR.MARiO
+420 495 491 344
Po-Pá: 07:30-17:00
0
Košík
0 Kč
slider
slider
slider
slider
Aktuality
19.09.2017
Milé maminky, máme pro vás dobrou zprávu. Opět vám můžeme nabídnout akci na kaše Sunarka 2+1. Ke 2 kaším Sunárek (dříve Sunarka) obdržíte zdarma 1 kaši dle vlastního výběru...
02.02.2017
S jarem se začínají objevovat klíšťata, blechy a později i komáři. Novinka Frontline TRI-ACT ničí blechy a klíšťata a zároveň obsahuje repelentní složku proti komárům či jinému nepříjemnému hmyzu. Přípravek je určen pro psy, se kterými rádi chodíte do přírody.
16.09.2017
Nemůžete usnout? Často se v noci budíte? Vyzkoušejte novinku v našem sortimentu - Baldriparan...
22.11.2016
Téměř denně se setkáváme s otázkou, zda máme Pinosol. Bohužel nemáme, dle informací od výrobce byla ukončena výroba. Totožný preparát na trhu není, ale i přesto vám můžeme pomoci...
27.10.2017
Vážení zákazníci, spustili jsme pro Vás novou verzi webových stránek internetové lékárny dr.mario. Co vám nová verze přináší? Novou, modernější grafiku, přehlednější hledání dle kategorií a jednodušší objednávání...
Co na odřeniny?
28.02.2017
Hodnocení: (0 hlasů)
Co na odřeniny?

Odřenina. Jedno z nejčastějších letních zranění. Při pobytu venku není nic těžkého si ji pořídit. Víte ale, jak ji správně ošetřit, aby hojení bylo co nejefektivnější? A zkoušeli jste někdy hydrokoloidní náplast? Přečtěte si, jaké jsou naše tipy.


Ošetření rány

Správný postup dělá divy a vy si hlavně můžete být jistí, že jste nic nezanedbali. Každou ránu je potřeba nejprve vymýt proudem čisté vody a zbavit ji hrubých nečistot. Teprve pak ránu vydezinfikujte přípravkem bez obsahu alkoholu a následně znovu opláchněte vodou nebo fyziologickým roztokem a osušte čistou gázou.

Vhodná náplast

Po prvotním vyčištění rány je potřeba zvolit vhodné krytí. Variant je několik a samozřejmě, že když ránu prostě zalepíte čistou textilní náplastí, neuděláte špatně. Na povrchové odřeniny jsou ale víc než vhodné výše zmíněné hydrokoloidy.

Výhody hydrokoloidních náplastí

Když pominu učebnicové fráze, dá se to shrnout asi takto: Hydrokoloidní náplast vytvoří ideální podmínky pro obnovu poškozené pokožky. Udržuje optimálně vlhké prostředí pro hojení. Ránu čistí a to, co z ní vyteče, uzavře tak, aby se to nedostalo zpátky – to poznáte to podle tvorby bílého gelu v náplasti. Navíc se vlhké krytí k ráně nepřilepí, takže se nestane, že si opakovaně strhnete strup a jiné podobné radosti. Také se nemusí denně vyměňovat, ale to záleží na konkrétním zranění. V některých případech je možno náplast na ráně ponechat i několik dní.

Na co si dát pozor

Hydrokoloidy se nehodí na všechny typy ran. Zcela nevhodné jsou na infikované a silně secernující (rány, ze kterých hodně teče) rány. Také v případě, že ránu špatně vyčistíte, hrozí, že se rána naopak víc zanítí. Při aplikaci je proto důležité mít čisté ruce a nezanedbat desinfekci.

Kdo vyzkoušel, ví, jak jsou úžasné. Hojení je sice trochu delší, ale lepší a méně bolestivé.

Náš tip

Vyzkoušejte např. Urgo na odřeniny

 

Zaujal Vás tento článek? Sdílejte ho a šiřte dál...