Lékárna DR.MARiO
+420 495 491 344
Po-Pá: 07:30-17:00
0
Košík
0 Kč
slider
slider
slider
slider
Aktuality
19.09.2017
Milé maminky, máme pro vás dobrou zprávu. Opět vám můžeme nabídnout akci na kaše Sunarka 2+1. Ke 2 kaším Sunárek (dříve Sunarka) obdržíte zdarma 1 kaši dle vlastního výběru...
02.02.2017
S jarem se začínají objevovat klíšťata, blechy a později i komáři. Novinka Frontline TRI-ACT ničí blechy a klíšťata a zároveň obsahuje repelentní složku proti komárům či jinému nepříjemnému hmyzu. Přípravek je určen pro psy, se kterými rádi chodíte do přírody.
16.09.2017
Nemůžete usnout? Často se v noci budíte? Vyzkoušejte novinku v našem sortimentu - Baldriparan...
22.11.2016
Téměř denně se setkáváme s otázkou, zda máme Pinosol. Bohužel nemáme, dle informací od výrobce byla ukončena výroba. Totožný preparát na trhu není, ale i přesto vám můžeme pomoci...
27.10.2017
Vážení zákazníci, spustili jsme pro Vás novou verzi webových stránek internetové lékárny dr.mario. Co vám nová verze přináší? Novou, modernější grafiku, přehlednější hledání dle kategorií a jednodušší objednávání...
Puchýř - kdo by ho neznal...
28.02.2017
Hodnocení: (0 hlasů)
Puchýř - kdo by ho neznal...

Známe ho všichni. Ať už si ho pořídíte v nových lodičkách nebo při výšlapu, bolí úplně stejně. Víte si s ním rady? Nebo si ho okázale nevšímáte a on prostě zmizí? Poradíme vám, jak si aspoň trochu ulevit.


Puchýře se obvykle tvoří po opakovaném tření kůže proti tvrdé ploše (obuv, nástroje, rukojeť tenisové rakety apod.). Nejprve dojde k podráždění, potom se oddělí škára od pokožky a vzniklý váček se naplní tekutinou (lymfou). Jedná se o obranný mechanizmus, kterým kůže chrání spodní tkáně. S hojením puchýřů nejsou ve většině případů problémy. Správně zvolená náplast však může hojení dokonce ještě urychlit.

Pravidlo číslo jedna je nepropichovat. Je to sice lákavé, ale odolejte. Tekutina uvnitř puchýře je z dobrého důvodu. Pokud už puchýř sám prasknul, nebo vám to nedalo, omyjte ho vodou a mýdlem a vydezinfikujte.

Na prasklý i zacelený puchýř je vhodné použít hydrokoloidní náplasti na puchýře. Zacelený puchýř pod nimi sám praskne, ale je chráněn před vniknutím infekce a bílý gel, který vzniká pohlcením výpotku z rány podporuje hojení.

Náš tip?

Ať vám léto nic nekomplikuje a když, tak maximálně ty puchýře J

Zdroj: Urgo

Zaujal Vás tento článek? Sdílejte ho a šiřte dál...