Lékárna DR.MARiO
+420 495 491 344
Po-Pá: 07:30-17:00
0
Košík
0 Kč
slider
slider
slider
slider
Aktuality
19.09.2017
Milé maminky, máme pro vás dobrou zprávu. Opět vám můžeme nabídnout akci na kaše Sunarka 2+1. Ke 2 kaším Sunárek (dříve Sunarka) obdržíte zdarma 1 kaši dle vlastního výběru...
02.02.2017
S jarem se začínají objevovat klíšťata, blechy a později i komáři. Novinka Frontline TRI-ACT ničí blechy a klíšťata a zároveň obsahuje repelentní složku proti komárům či jinému nepříjemnému hmyzu. Přípravek je určen pro psy, se kterými rádi chodíte do přírody.
16.09.2017
Nemůžete usnout? Často se v noci budíte? Vyzkoušejte novinku v našem sortimentu - Baldriparan...
22.11.2016
Téměř denně se setkáváme s otázkou, zda máme Pinosol. Bohužel nemáme, dle informací od výrobce byla ukončena výroba. Totožný preparát na trhu není, ale i přesto vám můžeme pomoci...
27.10.2017
Vážení zákazníci, spustili jsme pro Vás novou verzi webových stránek internetové lékárny dr.mario. Co vám nová verze přináší? Novou, modernější grafiku, přehlednější hledání dle kategorií a jednodušší objednávání...
Jak odstranit klíště? Rychle, moderně a bezpečně
28.02.2017
Hodnocení: (0 hlasů)
Jak odstranit klíště? Rychle, moderně a bezpečně

Na jaře a v létě trávíme rádi svůj volný čas venku v přírodě. Užíváme zasloužené dovolené a děti prázdniny. Jenže také nás tam čeká jedno nebezpečí – klíšťata. Ta dokážou mimo hostitele přežít i rok. A když se pak ocitnete v jejich blízkosti, jste vítanou potravou tohoto krvelačného parazita. Jak se tedy bránit? Moderně, nechte se inspirovat.


Prevence je základ

Jasně, že si chcete svůj volný čas náležitě užít a nemyslet na to, že klíšťata můžete potkat na každém kroku J. Než tedy vyrazíte do lesa, vhodně se oblečte. Na místě jsou dlouhé kalhoty, vhodné boty, lehká košile či triko s dlouhým rukávem a něco na hlavu. Před odchodem z domu použijte repelent, např. Predator forte, který je určen dospělým a dětem od 2 let, a poskytuje ochranu na 6 hod.  Kdo preferuje bio repelenty, může použít Arpalit Bio repelent proti komárům a klíšťatům, který obsahuje boipesticidní  účinnou látku a lze jej stříkat na vlasy, pokožku i oděv.

Po příchodu domů se pořádně prohlédněte. Pokud klíště přeci jen zvítězilo a zakouslo se, je teď řada na vás. Na všechny tradiční metody (jako vytrhávání či potírání olejem) rychle zapomeňte. Tyto metody totiž provokují klíště k vyloučení choroboplodných mikroorganismů do hostitele (tím může být jak člověk, tak i zvíře). Vyberte si raději  jeden z moderních a bezpečných přípravků:

Atix – dejte klíště k ledu

Kryoterapie není žádná novinka, k léčbě bradavic se používá dlouho. A zdá se, že se dobře osvědčí i při odstraňování klíšťat. Když najdete přisáté klíště, použijte na něj Atix. Dříve než se z toho šoku parazit stačí vzpamatovat, snadno ho odstraníte. A navíc si můžete být jisti, že okamžitým kryogenním účinkem zamezíte vyloučení nežádoucích mikroorganismů klíštěte do vašeho těla.

Atix:

 • Zdravotnický prostředek, bezpečný pro použití u lidí i zvířat.
 • Okamžité zmrazení je účinnou prevencí proti přenosu nemocí přenášených klíšťaty.
 • Jednoduchá aplikace a přesné dávkování umožňuje bezpečné odstranění celého klíštěte i s jeho sacím ústrojím.
 • Je hypoalergenní a nezpůsobuje podráždění kůže.
 

Klíšťák Ixoderm

Přípravek, jehož účinnost byla potvrzena Parazitologický ústavem Akademie věd ČR.

Jestli se klíště přisálo, pije vám krev a vy přesto nechcete, aby do vás naplivalo bakterie, viry či jiné škodliviny, zakápněte ho Klíšťákem. Co se s klíštětem stane? Okamžitě se znehybní, usmrtí a vysuší. Tím, že klíště zneschopníte, zamezíte vyvolání jakékoliv obranné reakci klíštěte. Klíště nestihne zintenzivnit slinění či vyvrátit obsah svých útrob do ranky. Tím zabráníte přenosu infekce při vyndávání klíštěte. Další výhodou je, že použitím Klíšťáku narušíte a změkčíte tzv. cementovou vrstvu, která se vytvoří kolem klíštěcího sosáku.  A proto jej po zaschnutí bezpečně odstraníte.

Jak se Klíšťák používá? Jednoduše:

 • kápnete na klíště 1-3 kapky přípravku (podle velikosti klíštěte),
 • necháte 2-5 min působit (mezitím můžete sledovat zajímavou reakci),
 • poté klíště snadno odstraníte pinzetou,
 • a nakonec ranku ošetříte vhodnou dezinfekcí, např. Jodisolem.
 

IXOsafe set pro odstranění klíštěte (s pinzetou)

I tento přípravek od českého výrobce pomáhá odstranit klíště tak, aby na vás nepřeneslo žádnou nemoc. Speciální emulze IXOsafe totiž vytvoří na povrchu parazita pevný film, klíště je paralyzováno a tím se omezí uvolňování nebezpečných slin s nákazou. Denaturovaný líh navíc působí antibakteriálně a může mít preventivní účinek před nákazami přenášenými klíšťaty, zejména klíšťovou encefalitidou a lymskou boreliózou.


Jak přípravek použít?:

 • nanesete gelovou emulzi na přisáté klíště tak, aby ho pokrylo celé,
 • necháte působit cca 10 minut,
 • poté klíště odstraníte kývavým pohybem pinzetou na klíšťata,
 • ránu ošetříte vhodnou dezinfekcí.

Kde koupit?

Všechny přípravky koupíte na našem e-shopu, v kamenných lékárnách nebo ve výdejně léčivých přípravků v obci Smidary.

Zdroj informací: Klíště u ledu, Klíšťák, Jak na klíště

Zaujal Vás tento článek? Sdílejte ho a šiřte dál...