Lékárna DR.MARiO
+420 495 491 344
Po-Pá: 07:30-17:00
0
Košík
0 Kč
slider
slider
slider
slider
Aktuality
19.09.2017
Milé maminky, máme pro vás dobrou zprávu. Opět vám můžeme nabídnout akci na kaše Sunarka 2+1. Ke 2 kaším Sunárek (dříve Sunarka) obdržíte zdarma 1 kaši dle vlastního výběru...
02.02.2017
S jarem se začínají objevovat klíšťata, blechy a později i komáři. Novinka Frontline TRI-ACT ničí blechy a klíšťata a zároveň obsahuje repelentní složku proti komárům či jinému nepříjemnému hmyzu. Přípravek je určen pro psy, se kterými rádi chodíte do přírody.
16.09.2017
Nemůžete usnout? Často se v noci budíte? Vyzkoušejte novinku v našem sortimentu - Baldriparan...
22.11.2016
Téměř denně se setkáváme s otázkou, zda máme Pinosol. Bohužel nemáme, dle informací od výrobce byla ukončena výroba. Totožný preparát na trhu není, ale i přesto vám můžeme pomoci...
27.10.2017
Vážení zákazníci, spustili jsme pro Vás novou verzi webových stránek internetové lékárny dr.mario. Co vám nová verze přináší? Novou, modernější grafiku, přehlednější hledání dle kategorií a jednodušší objednávání...
Lesklokorka lesklá nebo-li REISHI
28.02.2017
Hodnocení: (0 hlasů)
Lesklokorka lesklá nebo-li REISHI

Lesklokorka je známá spíš pod svým japonským názvem, tedy jako Reishi. Obsahuje řadu cenných léčivých látek. Patří mezi nejvýznamnější léčivé houby. Podpůrně se osvědčila i při léčbě nádorových onemocnění. V Asii se používá již 4000 let. V Číně byla obdařena různými vznešenými synonymy jako „zázračná houba“ či „šťastná bylina“ nebo „rostlina s duchovní silou“, symbolizující zároveň bohatství, dobré zdraví, dlouhověkost a dokonce nesmrtelnost.


Lesklokorka patří do skupiny chorošovitých hub a působí bílou hnilobu dřeva. Plodnice jsou jednoleté, v mládí lesklé a podle toho získala houba i své české jméno. Roste nepříliš hojně, někdy už od května, ale obvykle od června do října, na kořenech, pařezech a bázích odumřelých kmenů dubů a habrů, méně často i dalších listnáčů, převážně v teplomilných oblastech. Plodnice jsou nejedlé.

Klinické studie

Během klinických pokusů byl podáván prášek z plodnic lesklokorky 2000 pacientům trpících chronickou bronchitidou. Již po dvou týdnech se u 60-90% pacientů projevilo zlepšení a zvýšení chuti k jídlu. U pacientů trpících srdečními onemocněními se podávání houby osvědčilo při léčbě dušnosti, bušení srdce, bolesti u srdce a při srdeční arytmii.

Dále se lesklokorka osvědčila při srovnání léčby pacientů trpících astmatem. Jedna skupina pacientů užívala kortikoidy a druhá čínský přípravek ASHMI, ve kterém převažuje právě lesklokorka.

Při žloutence se při konzumaci přípravků s lesklokorkou zmenšila pacientům játra a došlo k úlevě od fyzických příznaků. Klinické studie potvrdily významné zlepšení zdravotního stavu i u pacientů trpících hepatitidou typu B. U 50% pacientů došlo k ochraně jater před poškozením různými fyziologickými a biologickými faktory. Glukany získané z lesklokorky jsou slibným prostředkem při zpomalení cirhózy jater.

Zdravotní účinky 

  • Lesklokorka se osvědčila podpůrně při léčbě nádorových onemocnění. Zvyšuje efekt chemoterapie a potlačuje její vedlejší negativní účinky, jako je nechutenství a chorobný úbytek bílých krvinek. Její výhodou je, že neobsahuje žádné látky toxické pro lidský organismus.
  • V asijských zemích je lesklokorka součástí léčby pacientů po chirurgickém zákroku nádoru jícnu, žaludku, prsu, tlustého střeva a dělohy. Lesklokorka také vykazovala pozitivní efekt proti nádorovému bujení u rakoviny prostaty a při leukémii.
  • V lesklokorce byly zjištěny účinné látky vhodné pro léčbu bakteriálních a virových chorob a mykóz. U extraktů z plodnic se projevily antibakteriální účinky proti stafylokokům, streptokokům, a vůči Bacillus pneumoniae. 
  • Konzumace lesklokorky je vhodná při vysokém krevním tlaku, snižuje hladinu cholesterolu, je prevencí vůči vzniku trombózy a rozpouští krevní sraženiny. Triterpenoidy houby přispěly k ochraně cév před arterosklerózou tím, že bránily agregaci krevních destiček. Také tlumí vedlejší účinky léků na snižování krevního tlaku.
  • Lesklokorka urychluje metabolismus jater a zbavuje je rychleji toxických látek. Je vhodná při léčbě chronické hepatitidy a odstraňuje příznaky chorob, jako jsou závratě a vyčerpání. Ve formě různých doplňků stravy ulevuje lesklokorka od horské nemoci.
  • Extrakty z lesklokorky jsou perspektivní při léčbě nezhoubného zvětšení prostaty mužů. Zmíněný extrakt z houby vykazoval výraznou aktivitu a následně došlo ke zmenšení prostaty a ustoupení problémů s močením.

Zajímavosti 

V současnosti poptávka po produktech z lesklokorky lesklé stále vzrůstá. V roce 2005 se produkce odhadovala na 6000 tun. Hodnota světové produkce lesklokorky se v současnosti odhaduje mezi 10-30 miliardami US dolarů.

Lesklokorka se využívá nejen jako doplněk stravy. Některé asijské firmy dodávají na trh také pastu na zuby, sprchové gely, šampony, mýdlo, vlasové tonikum a přípravky proti vypadávání vlasů.

Kde Reishi získat

Pokud vás lesklokorka zaujala, vyzkoušejte např. produkty od české firmy Terezia company. Zdroj: terezia.eu

Zaujal Vás tento článek? Sdílejte ho a šiřte dál...